Promovăm valori

În contextul Zilei Mondiale a Curățeniei, care are loc anual pe 23 septembrie, AVI Moldova, în parteneriat cu Kaufland Moldova a  inițiat o campanie de sporire a conștientizării cu privire la problemele de mediu din oraș – Implicare prin reciclare.

La concurs a participat și eleva clasei a VI-a a instituției noastre

                                                                                    Stegărescu Ilinca.

Desenul ” Să scoatem ochelarii roz”  a fost apreciat de public cu locul I.

La data  de 06 decembrie 2021 în instituția am avut ca oaspeți AVI Moldova și au oferit fiecărui copil din instituție câte un caiet pe coperta căreia era imprimat desenul Ilincăi. 1000 de caiete au fost tipărite din hârtie reciclabilă și au fost distribuite prin școli.

Aducem sincere felicitări Ilincăi și vom încerca să promovăm și în comunitate mesajul redat.